Motocykle z roku na rok stają się coraz bardziej popularniejsze. Wielu kierowców samochodowych w wolnych chwilach woli poruszać się jednośladami, zyskując tym większą satysfakcję z poznawania miast czy pobliskich atrakcji. Dzięki nim nie muszą stać godzinami w korkach. Pierwszym krokiem w uzyskaniu uprawnień prawa jazdy kategorii A jest osiągnięcie odpowiedniego wieku, w tym przypadku 24 roku życia lub posiadania co najmniej 2 lata prawa jazdy kategorii A2. Jeśli masz mniej lat niż 24, można zdobyć uprawnienia na motocykl na odpowiednich warunkach.

KATEGORIA AM

Ile lat trzeba mieć ukończone aby przystąpić do egzaminu i na jaki motor daje uprawnienia kategoria AM?

Mając ukończone 14 lat można przystąpić do kursu prawa jazdy kategorii AM, którego ukończenie uprawnia do poruszania się po drogach jednośladem, czyli motorowerem, zespołem złożonym z pojazdu określonego dla kategorii AM oraz przyczepy i czterokołowcem lekkim o masie własnej nie przekraczającej 350kg, osiągającego prędkość maksymalnie do 45km/h.

Jak przystąpić do kursu kat. AM?

Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kierowcę musi do pobliskiego Wydziału Komunikacji dostarczyć komplet dokumentów : wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm. Po złożeniu dokumentów zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy.
Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed osiągnięciem wymaganego przepisami wieku.

KATEGORIA A1

Ile lat trzeba mieć ukończone aby przystąpić do egzaminu i na jaki motor daje uprawnienia kategoria A1?

Mając ukończony 16 rok życia można zdać egzamin na kat. A1 , czyli na poruszanie się motocyklem 125 po drogach jednośladem i pojazdami określonymidla kategorii AM.

Jak przystąpić do kursu kat. A1?

Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kierowcę musi do pobliskiego Wydziału Komunikacji dostarczyć komplet dokumentów: wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm. Po złożeniu dokumentów zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy.
Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed osiągnięciem wymaganego przepisami wieku.

KATEGORIA A2

Ile lat trzeba mieć ukończone aby przystąpić do egzaminu i na jaki motor daje uprawnienia kategoria A2?

Pierwszym krokiem w uzyskaniu uprawnień poruszania się motocyklem np. o mocy 35kW jest zapisanie się i odbycie kursu prawa jazdy kategorii A2, który uprawnia osoby, które ukończyły 18 rok życia poruszać się po drogach jednośladem i pojazdami wspomnianymi wyżej.


Jak przystąpić do kursu kat. A2?

Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kurs prawa jazdy kategorii A2 musi do pobliskiego Wydziału Komunikacji dostarczyć komplet dokumentów: wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. W orzeczeniu mogą znaleźć się kody ograniczeń zdrowotnych, np.: obowiązek prowadzenia pojazdów w okularach, szkłach kontaktowych, soczewkach, itp. Pamiętaj, że wsiadając za kierownicę musisz spełnić te wymagania. Po złożeniu dokumentów po 2 dniach roboczych zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy.

Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed osiągnięciem wymaganego przepisami wieku, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia osoba niepełnoletnia zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lun opiekunów.

KATEGORIA A

Jakie są warunki przystąpienia do kursu na kategoria A?

Kiedy masz ukończone 24 lata możesz przystąpić do kursu na kat. A lub musisz posiadania co najmniej 2 lata prawa jazdy kategorii A2.

Jak przystąpić do kursu kat. A?

Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kurs prawa jazdy kategorii A musi do pobliskiego Wydziału Komunikacji dostarczyć komplet dokumentów: wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. W orzeczeniu mogą znaleźć się kody ograniczeń zdrowotnych, np.: obowiązek prowadzenia pojazdów w okularach, szkłach kontaktowych, soczewkach, itp. Pamiętaj, że wsiadając za kierownicę musisz spełnić te wymagania. Po złożeniu dokumentów zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy.

Na motocyklach z naszego ośrodka można zdawać egzamin w WORD-ach. Możemy na prośbę kursantów podstawić motocykle do egzaminu.

prawo_jazy_motor

Program kursu na prawo jazdy kategoria A, A1, A2, AM obejmuje:

  • odpowiednią ilość zajęć teoretycznych polegających na omówieniu i wyświetleniu za pomocą sprzętu multimedialnego istotnych zagadnień i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Dodatkowo podczas tych zajęć szczegółowo analizowane zostaną zdania i kryteria obowiązujące na egzaminie państwowym. Podczas zajęć teoretycznych kursanci wykonują również ćwiczenia związane z udzieleniem pierwszej pomocy.
  • odpowiednią ilość godzin zajęć praktycznych motocyklem odbywających się na ściśle określonej trasie pozwalają dokształcić się w obsłudze codziennej pojazdu oraz w podstawowych manewrach na placu. Jazdy umawiane są tuż po ukończeniu części teoretycznej.

Należy zaopatrzyć się w obowiązujący podczas zajęć praktycznych strój ochronny, który składa się z:

  • wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • okrycia wierzchniego z długimi rękawami,
  • rękawic,
  • długich spodni.

Ośrodek Szkoleniowy na czas zajęć praktycznych zapewnia jednorazową kominiarkę pod kask, kask, nakolanniki ochronne, ochraniacze na łokcie oraz zestaw komunikacyjny potrzebny podczas jazdy poza placem manewrowym. Autem naszej firmy są wykwalifikowani instruktorzy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kursanta, jadąc obok w samochodzie asekuracyjnym i komunikując się z nim specjalnym zestawem komunikacyjnym.

Znajdź szkołę nauki jazdy

map pin icon

37-550 Radymno

ul. Rynek 23

map pin icon

35-001 Rzeszów

ul. Jałowego 35 nr lokalu 6

budynek Willa Folk

map pin icon

37-500 Jarosław

plac Mickiewicza 11

ludzie w klasie - nauka jazdy - niebieski gradient

Zapisz się na zajęcia

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat A?

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zapisu na zajęcia.