Kurs dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Dający uprawnienia do kierowania większością samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, wraz z przyczepą lekką (do 750 kg). Bez przeszkód można również kierować większymi pojazdami, takimi jak np. samochody terenowe, oraz dostawcze czyli samochody osobowe lub lekkie ciężarówki o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5 t. Posiadacze prawa jazdy kategorii B mogą również prowadzić motorowery i quady, lecz jeśli mowa o motocyklach dopiero po 3 latach posiadania uprawnień kategorii B mogą poruszać się pojazdami z kategorii A1. Zdany egzamin na prawo jazdy kategorii B umożliwia prowadzenie ciągników rolniczych i pojazdów wolnobieżnych. 

darmowy pakiet startowy dla nowego kursanta na prawo jazdy kat b

Kiedy można rozpocząć kursu na prawo jazdy kat. B?

Kurs można rozpocząć 3 m-ce przed osiągnięciem wymaganego przepisami wieku.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych. W programie zajęć teoretycznych nie za brakiem filmów doskonalących poruszanie się samochodem po drogach, czy zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy zapoznają się z budową samochodu, naukę manewrów oraz jazdy po mieście.

Po zakończeniu kursu organizujemy testy wewnętrzne, których ukończenie z pozytywnym wynikiem wraz z otrzymanym zaświadczeniem umożliwia umówienie się na termin egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym.
 

Co zrobić aby rozpocząć kurs?

Przed rozpoczęciem kursu wymagane jest skontaktowanie się z pobliskim Wydziałem Komunikacji, w celu utworzenia Profilu Kandydata na Kierowcę. Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kierowcę musi do wspomnianego wyżej Wydziału dostarczyć komplet dokumentów : wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm. Po złożeniu dokumentów zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy. 

autostrada

Znajdź szkołę nauki jazdy

map pin icon

37-550 Radymno

ul. Rynek 23

map pin icon

35-001 Rzeszów

ul. Jałowego 35 nr lokalu 6

budynek Willa Folk

map pin icon

37-500 Jarosław

plac Mickiewicza 11

ludzie w klasie - nauka jazdy - niebieski gradient

Zapisz się na zajęcia

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat B?

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zapisu na zajęcia.