Wszystko co musisz wiedzieć o kat. B+E

Kurs prawa jazdy kat. B+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składających się z samochodu do 3,5 t  oraz przyczepy , której masa całkowita nie przekracza masy całkowitej pojazdy ciągnącego.

Warunkiem rozpoczęcia kursu na prawo jazdy kat. B+E jest ukończony 18 rok życia, posiadanie Profilu Kandydata na Kierowcę, ksero prawa jazdy kat. B, orzeczenia lekarskiego.

auta kategoria be

Kategoria ta pozwala również kierować traktorem, a także ciągnikiem z jedną bądź dwoma przyczepami. Mimo, iż w teorii dozwolone jest poruszanie się zestawem pojazdów do 7000kg , w praktyce zalecane jest by dmc samochodu stanowiło min. 1.33 dmc przyczepy, zaś dopuszczalna masa maksymalna wynosi 6125kg. 

Szkolenie składa się z 15 godzin jazdy, które mają przygotować uczestnika kursu do egzaminu. Egzaminami praktycznymi wewnętrznym i państwowym, które obejmuja 4 zadania egzaminacyjne wykonywane na placu manewrowym oraz jazdę w ruchu drogowym zgodnie z technikami kierowania i przepisami ruchu drogowego.

Co zrobić aby rozpocząć kurs?

Przed rozpoczęciem kursu wymagane jest skontaktowanie się z pobliskim Wydziałem Komunikacji, w celu utworzenia Profilu Kandydata na Kierowcę. Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kierowcę musi do wspomnianego wyżej Wydziału dostarczyć komplet dokumentów : wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm. Po złożeniu dokumentów zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy. 

autostrada

Znajdź szkołę nauki jazdy

map pin icon

37-550 Radymno

ul. Rynek 23

map pin icon

35-001 Rzeszów

ul. Jałowego 35 nr lokalu 6

budynek Willa Folk

map pin icon

37-500 Jarosław

plac Mickiewicza 11

ludzie w klasie - nauka jazdy - niebieski gradient

Zapisz się na zajęcia

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat B+E?

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zapisu na zajęcia.