Wszystko co musisz wiedzieć o kat. C+E

Kurs prawa jazdy kategorii C+E przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać kierowcą ciężarówki o dmc do 3,5 tony wraz z przyczepą z wyjątkiem autobusu. Posiadanie prawa jazdy kategorii C+E upoważnia do kierowania pojazdem  silnikowym skonstruowanym do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnikami przystosowanymi do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych; zespołem pojazdów składający się z ciągnika rolniczego i przyczepy (przyczep); pojazdami wolnobieżnymi, czyli  pojazdami  silnikowymi, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego; zespołem pojazdów składających się z pojazdu wolnobieżnego i przyczepy (przyczep); pojazdami do których upoważnia posiadanie prawa jazdy kategorii A. Atutem ukończenia kursu na prawo jazdy C+E jest uzyskanie uprawnień na kategorię B+E. 

cieżarówka

 

Do wymogów kwalifikujących osobę zainteresowaną zapisaniem się na kurs prawa jazdy kategorii C + E zalicza się posiadanie prawa jazdy kategorii B,  rozpoczęcie 21 roku życia, bądź  mając 18 lat ukończenie z wynikiem pozytywnym kursu kwalifikacji wstępnej pełnej, posiadanie Profilu Kandydata na Kierowcę oraz orzeczenia lekarskiego. 


Należy pamiętać, o ukończeniu kursu kwalifikacji wstępnej w przypadku planowania w najbliższy czasie pracy jako kierowca zawodowy. 
 

Jak rozpocząć szkolenie ?

Przed rozpoczęciem szkolenia należy Przed utworzyć Profil Kandydata na Kierowcę w pobliskim Wydziale Komunikacji. Zgodnie z obowiązującymi od 19 stycznia 2013 roku przepisami kandydat na kierowcę musi do wspomnianego wyżej Wydziału dostarczyć komplet dokumentów : wniosek o wydanie prawa jazdy, w przypadku nie ukończenia 18 roku życia pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów, kolorową fotografię identyczną, jak do paszportu o wymiarach 3,5x4,5 cm. Po złożeniu dokumentów  zostaje aktywowany Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), który umożliwia zapisanie się na kurs w siedzibie naszej firmy. 
Kurs prawa jazdy kategorii C +E  składa się z  25 godzin szkolenia praktycznego. Po ukończeniu kursu praktycznego każdy uczestnik szkolenia zdaje egzamin wewnętrzny, który decyduje o przystąpieniu do egzaminu państwowego. 
 

Znajdź szkołę nauki jazdy

map pin icon

37-550 Radymno

ul. Rynek 23

map pin icon

35-001 Rzeszów

ul. Jałowego 35 nr lokalu 6

budynek Willa Folk

map pin icon

37-500 Jarosław

plac Mickiewicza 11

ludzie w klasie - nauka jazdy - niebieski gradient

Zapisz się na zajęcia

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat C+E?

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zapisu na zajęcia.