Wszystko co musisz wiedzieć o kat. D

Kurs prawo jazdy kategoria D i D1 skierowany jest do osób, które chcą uzyskać uprawnienia do kierowania autobusem. Rozpocząć kurs mogą kierowcy posiadający prawo jazdy kat. B. W przypadku prawo jazdy kat. C kurs nie tylko trwa krócej, ale i jest tańszy. Osoby, które chcą być zawodowymi kierowcami autobusu muszą spełnić kilka warunków: ukończyć z wynikiem pozytywnym prawo jazdy kategorii D lub D1 oraz kwalifikacje wstępną w przypadku osób do 21 roku życia lub kwalifikację wstępną przyspieszoną osoby powyżej 23 roku życia.

zdjęcie autobusu

 Egzamin praktyczny na kat. D składa się z 4 zadań egzaminacyjnych wykonanych na placu manewrowym oraz jeździe w ruchu drogowym zgodnie z techniką kierowania i przepisami ruchu drogowego.

Kurs prawo jazdy kategoria D składa się z zajęć teoretycznych trwających 20 godzin oraz 40 godzin zadań praktycznych, w przypadku posiadania prawo jazdy kat. C lub 60 godzin, gdy ukończyłeś kurs prawo jazdy kat. B. Zajęcia teoretyczne prowadzone są  w oparciu o najświeższe przepisy i wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Terminy zajęć można dowolnie dopasować do potrzeb uczestników. Przyjazna atmosfera podczas zajęć i wysoki poziom merytoryczny zapewnią naukę w najlepszych warunkach. Zajęcia praktyczne realizowane są na placu manewrowym, na ulicach miasta oraz poza terenem zabudowanym.

autobus

Znajdź szkołę nauki jazdy

map pin icon

37-550 Radymno

ul. Rynek 23

map pin icon

35-001 Rzeszów

ul. Jałowego 35 nr lokalu 6

budynek Willa Folk

map pin icon

37-500 Jarosław

plac Mickiewicza 11

ludzie w klasie - nauka jazdy - niebieski gradient

Zapisz się na zajęcia

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat D?

Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu zapisu na zajęcia.